• 30°

Jemison Elementary Honor Roll

‘A’ honor roll

First grade
Terra Anderson, Naohmi Andrade, Nathan Bailey, Hunter Baker, Georgia Belligan, Austin Black, Kinley Bolton, Luke Brasfield, Austin Brown, Carson Brown, Taylor Carden, Noah Carroll, Emily Castro-Romero, Makaylah Champion, Jacob Cleckler, Braden Compton, Cameron Crabb, Amberly Davenport, Kameron Dawson, Zully Del Valle, Harmony Demissie, Bronson Dufrene, Allison Edge, Hannah Ellison, Jose Flores, Ivonne Garcia, Patrick Garrett, Jailyn Giddens, Lane Golden, Humberto Guajardo, Katie Haggard, Caitlyn Harris, Jackson Hayes, Brianna Headley, Angie Hernandez, Caleb Hobbs, Sarah Hubbard, Kylie Hutton, Evelyn Jacobo, Nathan Johns, Sarah Jones, Anna Kendrick, Logan Kiefer, Derick Lowery, Karla Mancilla, Gabriela Marquez, Jase Marshall, Adia Martin, Rilee Martin, Hayden McCullough, Colin Meeks, Brenda Mendoza, Rebecca Mendoza, Luke Mitchell, Courtney Moore, John Moore, Madeline Morris, Phenix Patton, Addyson Plier, Brianna Poe, Cody Posey, Audrey Price, Tres Price, Adriana Quinilla Santos, Isaac Ramirez, Jason Rico, Kody Robinson, Jewelianna Rodriguez, Dallas Sadler, Ryan Scales, Austin Scott, Christian Simpson, Clara Smith, Sammi Snipes, Blaze Thompson, Christopher Tolbert, Alex Torres, Logan Toth, Marifer Valencia, Abigail Vansant, Tarun Varner, Angela Vazquez, Paisley Walker, Patrik Whittaker, Cole Wilson, Timothy Wyatt, Kaitlyn Zanella-Roberts

Second grade
Elizabeth Bice, Elijah Bittle, Bryanna Blackmon, Leah Brackin, Conner Bullock, Tosha Burnett, Jackson Burnette, Savannah Busby, McKenzie Cleckley, McKinnley Collum, Bentley Cross, Isabel Cruz, Logan Dalton, Cassidy Dansby, Leiah Davison, Savannah Dutton, Chloe Eddins, Hannah Ellison, Jared Fisher, Morgan Fowler, Emily Fricke, Grayson Gann, Emmanuel Garcia, Jesus Garcia, Sara George, Autumn Gilreath, Graci Golden, Grayson Graves, London Grinstead, Danny Hafer, Tucker Hilyer, Jasmine Ingram, Dawson Jones, Eyshala Jones, Autumn Kendrick, Julia Kiefer, Taylor Lane, Chase Lang, Tiffany Lemley, Jonathan Lowery, Axel Magallanes, Daniel Martin, Clyde Mathis, Bree Morris, Monserrath Olarte, Mattie Pace, Anna Patterson, Bryanna Phillips, Shakyia Pierce, Kelsey Porter, Nicolas Ray, Courtney Rogers, Gentry Scott, Ty Scott, Jacylin Smith, Jordan Smith, Emily Smitherman, Morgan Smitherman, Colin Tillery, Austin Tolbert, Tori Tucker, Anna Walling, Briana Watson, Emma Weaver, Michelle Williams, Braylen Woodruff, Savanna Woods, Tyler Wright

Third grade
Marissa Adams, Christopher Aldana, Jacob Beal, Hailey Bice, Suzie Blue, Hannah Bright, Tyra Brown, Tyler Burnett, Jose Campos, Hope Creamer, Akilah Davis, Megan Deavers, Sarah Dover, Brynn Elliott, Juan Garcia, Deborah Garrett, Wesley Gore, Cindy Guajardo, Jordan Hallmark, Colin Hayes, Gannon Jackson, Garrett Ledbetter, Andie Lusco, Madeline Manning, Braden McDaniel, Gracie Mims, Madyson Mizzell, Madison Nemec, Abigael Perales, Patrick Pickett, Melaney Pope, Margaret Torres, Ashley Porter, Taleshia Ramsey, Blake Smith, Anyah Smith, Lauren Tucker, Gabe Wilson, Makenna Wiseman, Logan Woodley, Kathy Yaras

Fourth grade
Dakota Arnold, Vaden Arnold, Shyanne Bailey, Josh Bice, Aaron Blankenship, Chyenne Boykin, Fletcher Brantley, Lauren Broussard, Brady Brown, Zack Burnett, Katelyn Chapman, Maleah Collum, Eric Evans, Monserrat Flores, Michael Garcia, Noah Glenn, Alyssa Keller, Madelynn Kendrick, Dylan Levering, Kelsey Lowery, Justin Macks, Morgan Mahaffey, Brady Mathews, Chase Merrell, Karmen Mims, Briana Moody, Charlsie Murphy, Hannah Northcutt, Averie Porter, Koby Posey, Courtney Ray, Danielle Sadler, Annie Smith, Ryan Smith, Sawyer Smith, Leslie Thrash, Alan Villeda

‘A-B’ honor roll

First grade
Ricky Absher, Carla Alcantara, Bryan Angel, Kelsey Argo, Cole Autrey, Samantha Baker, Adriane Beavers, Eli Brasher, Robin Burnette, Yahir Cabrera-Salazar, Kaden Childress, Macaleb Collum, Emilee Culver, Adamaris Delgado, John David Dixon, John Doaks, Ashley Drinkard, Maria Flores, Riley Giles, Jocelyn Guizar, Zyon Hardnett, Ryan Harris, Breauna Hill, Ashlee Hilyer, Drew Johns, Morgan Johnson, Jacob Lane, Natalie Larocca, Arturo Malpica, David Martinez, Yanet Melchor, Conner Miracle, Oscar Mondragon-Flores, Deven Moore, Marcos Navarro-Valtiera, Lynealya Nunn, Laisha Pinon, Adam Rico, Ethel Rico, Brandon Robinson, John Lewis Smith, Brooke Smith, Timothy St. John, Desaré Swindle, Erica Swinea, Michael Taylor, Bladimer Torres, Carlos Villeda, Madison White, Du’Vaughn Williams, Zamario Williams, Keeli Wilson

Second grade
Keith Adams, Brittany Alonso, Michelle Alstott, Alana Alverson, Dylan Benton, Austin Byars, Priscilla Carroll, Tyler Chapman, Hannah Grace Childress, Ja’Lessia Childs, Christopher Christensen, Zac Clark, Shelby Crowson, Payge Davis, Carlos Delgado, Asia Flores, Caroline Foote, Colton Forester, Aliya Franklin, Brandon Garcia, Jim Garrido, Noah Gilliland, Dulce Gonzalez, Jacob Harris, Jadelyn Hatch, Katie Ingram, Cierra James, Haley Joiner, Braden Lawley, Tanner Lee, Jacob Littleton, Damion Martin, Junithan McCall, Kimberlee Nieto, Keneth Orozco, Kobie Rainbolt, Jorge Ramos, Jordan Rape, Tyler Ray, Madeline Rhudy, Jessica Robinson, Dezmond Rogers, Phoenix Roper, Mateo Sanjuan, Alex Schrader, Kamron Simmons, Brazier Smith, Gracie Smith, Stormy Smitherman, Reace Thompson, William Turner, Antonio Verastegui, Alexis Vernon

Third grade
Elian Alvarez, Jacob Anderson, Ethan Bingham, Cassie Black, Ashlyn Blankenship, Chance Caraway, Andrew Carlisle, Shianne Conn, Shilah Conn, Brody Conway, Jacob Crabb, Tanna Curtis, Kinsley Davison, Pierston Dixon, Johniya Doaks, Caleb Driskill, Christie Dutton, A.J. Eaves, Heath Edge, Brianna Edwards, David Edwards, Daylan Edwards, Emily English, Erristen Evans, Joseph Edwards, Bryant Flores, Felix Flores, Jose Flores, Breagan Franklin, Patrick Gentry, Jasleigh Glass, Daniel Green, Blanca Guzman, Haley Haggard, Austin Harris, Dalton Harris, Sadie Henry, Carlos Hernandez, Dylan Hill, Ashton Hobbs, A.J. Jackson, Shawn Johnson, Casey Jones, James Jurgens, Dylan Knight, Hunter Knight, Braden Larocca, Adan Lowery, Hunter Lowery, Maria Maldonado, Sean Martin, Dylan McCombs, Chance Merrell, Andrew Milford, Mackenzie Mizzell, Haley Moore, Kayla Moore, Abby Moran, Callie Morris, Lexy Murphy, Sergio Nava, Tanisha Nunn, Jason Perez, James Peters, Yoeth Pinon, Preston Porter, Tanner Porter, Camryn Pritchard, Grayson Ray, Christopher Rico, Bella Rowland, Jose Salazar, Kamie Schmidt, Hannah Belle Seagle, Joshua Singletary, Katelin Small, Samantha Smith, Jaray Smitherman, Kiara Steele, Jaren Swindle, Jarred Taylor, Jake Thrash, Laurin Tillery, Juan Trejo, Autumn Turner, Kyla Wilson, Brianna Woodall, Kaytlen Woodruff, Kasey Zell

Fourth grade
Isaiah Absher, Lane Adams, Dalton Anderson, Austin Argo, Blake Ash, Alyssa Benton, Gingeng Blanco, Kennise Bolton, Carla Brantley, Cody Brasher, Nicholas Brasher, Ricky Brown, Andrew Byars, Aryn Caputo, Dylan Carden, Oscar Carillo, Clint Carlee, Peyton Carroll, Austin Chapman, Zacoya Childs, Jordan Cleckler, Brandon Crabb, Blake Davenport, Dustin Davis, Hannah Dutton, J.T. Ellison, Jayda Emfinger, Amaya Freeman, Madison Guy, Elijah Gilliland, Nathan Gilliland, Tremayne Green, Noah Henry, Cody Hilyer, Justin Ingram, Haley Jaimeson, Edson Jimenez, Makenzie Johnson, Ashley Joiner, Trinity Kendrick, Kevin Lucas, Tyler Lutz, Shanda Manasco, Cheyenne Martin, Ashley Martinez, Jaime McCaffrey, Tyler Means, Gavin Miller, Memorie Miller, Drue Moore, Jordan Naugher, André Nix, Vicki Osburn, Lawson Payton, Denise Perez, Dalton Phillips, Jessica Phillips, Landen Posey, Kaycee Ross, Heidi Salazar, Jose Sanchez, Alley Smith, Ryan Spigener, Patrick Storey, Lucia Tapia, Zachary Vowell, Samantha Wyatt, Noah Young, Kinsey Zell